Pagal Friedrich von Schiller "Plėšikai"

Antidekalogas (N-16)

Režisierius Artūras Areima Scenografas Artūras Areima Dailininkas Diana Kuzmickaitė Vaidina: Tomas Rinkūnas, Saulius Čiučelis, Tomas Erbrėderis, Aleksandras Kleinas, Inga Mikutavičiūtė, Indrė Patkauskaitė, Artūras Sužiedėlis, Sigitas Šidlauskas, Gintautas Bejeris Donatas Medzevičius-Medonas

--- Bijok savo artimo, kaip pats savęs. ---

Pagal Šilerį apie Šilerį Q. Tarantino stiliumi…

„Plėšikai“ – tai pseudo trileris nedviprasmišku pavadinimu.

Rimti vyrukai juodais kostiumais. Jų žaislai – ginklai, nuolatinė palydovė – žavi blondinė, o rankose – paslaptingi lagaminėliai. Gyvenimas kupinas įtampos ir intrigų, nes iškreiptame gangsterių pasaulyje nėra vietos padorumui ir sąžinei… Ir visa tai tik apsvaigusiai Šilerio vaizduotei pagerbti!

Spektakliopagrindas – šiuolaikinio žmogaus ironiškas požiūris į viską, kas kažkada būdavo suheroinama, iškeliama virš kasdienybės, laikoma Dievo apsireiškimu ar likimu. Scenoje juokiamasi netiš paties teatro, iš jam rašytos pjesės, iš herojus vaidinančių aktorių… Tačiau ironiškoje atmosferoje iškyla dabartinio žmogaus baimės ir nemeilės šmėklos, kurios priverčia dekalogą skaityti visiškai kitaip: „Bijok savo artimo, kaip pats savęs“.

Ir visgi absurdiškas gyvenimo paveikslas pateikiamas kaip jaukus žaidimas-trileris. Režisierius XVIII a. F. Šilerio pjesę skaito jau šiandieninio žmogaus akimis, tad ir universalios dekaloginės vertybės primenamos beatgrasiosdidaktikos, tikkoketiškai provokuojant žiūrovo sąmonę.

Kam skirtas spektaklis? Tam, kas dar netapo žmogumi, ar tapo jau nebe žmogumi.

PREMJERA – 2012 m. kovo 16, 17, 24 ir 25 d. (N-14)

Rūtos salė

Trukmė – 2 val. 20 min. ( be pertraukos)

Spektaklyje rūkoma, skamba nenorminė leksika

Po trečiojo skambučio žiūrovai neįleidžiami!