Dokumentinis filmas apie roko grupės „Mumford & Sons“ koncertų turą Pietų Afrikos Respublikoje

Svarstydama idėją surengti koncertų turą Pietų Afrikos Respublikoje, roko grupė „Mumford & Sons“ nutarė leistis į jį kaip į dar nepatirtą mažytį nuotykį: paskelbs keletą koncertų ir pažiūrės, kas ateis, per galvą nesivers. Į prekybą paleido 5 000 bilietų – ir šie buvo išgraibstyti žaibo greitumu. Vėliau buvo parduota dar 85 000 bilietų, ir mažytė grupės avantiūra pernakt virto masiniu reiškiniu.

Filme „Dust and Thunder“ chronologiškai pristatomas Pietų Afrikos gerbėjų susitikimas su savo senais numylėtiniais – „Mumford & Sons“. Be galo populiari britų roko grupė ir nepaprastai trokštanti ją išvysti šalis, kurios aplankyti grupė išsiruošia su visu būriu bendrakeleivių – artimų draugų iš muzikos pasaulio. Šioje nuostabiai susuktoje juostoje užfiksuota turo pabaiga – du paskutiniai vakarai įstabaus grožio atokioje Pretorijoje.

Filmas „Dust and Thunder“, kuriame pirmą kartą skamba naujos dainos iš albumo „Wilder Mind“ ir mini albumo „Johannesburg“ (sukurto bendradarbiaujant su dainininku Baaba Maal ir grupėmis „The Very Best“ bei „Beatenburg“), neaprėpiama minia klausytojų skanduoja seniai pamėgtas dainas, o fone puikuojasi stulbinantis tolimosios Pretorijos grožis, labai taikliai perteikia tai, dėl ko grupė „Mumford & Sons“ yra tokia ypatinga. Tai jaudinantis ir jausmingas dokumentinis pasakojimas, entuziastingai susuktas apdovanojimą pelniusio gyvo garso transliacijų režisieriaus Dick Carruthers, ir išties įspūdingas filmas-koncertas, įeisiantis į istoriją kaip geriausias grupės šou.