Fiodor Dostojevskij "Broliai Karamazovai"
Vienos dalies spektaklis

"Jeigu dievo begalinio nėra, tai viskas leista? Viskas leista ir...amen?!"
Režisierius Silva Krivickienė


Scenografas Marius Nekrošius


Vaidina: Šarūnas Zenkevičius, Simonas Dovidauskas, Vygandas Vadeiša, Arnoldas Augustaitis, Pijus Ganusauskas, Paulius Markevičius, Milda Noreikaitė, Justina Nemanytė, Indrė Liutkevičiūtė, Marija Petravičiūtė, Rita Krasnauskaitė, Ieva Triškauskaitė

 

Trupė „Theomai“

 

„Broliai Karamazovai“ – tai spektaklis, sukurtas pagal rašytojo Fiodoro Dostojevskio romaną. Dorovinis žmogaus tobulėjimas, nusikaltimo ištakos, būtinumas ir galimybės pertvarkyti visuomenę, abejonės, nerimas, tikėjimo kova su netikėjimu – tai pagrindiniai klausimai, į kuriuos atsakymų ieško spektaklio personažai. Trupės „Theaomai“ spektaklis „Broliai Karamazovai“ leidžia aktoriams ypatingai priartėti prie žiūrovo, o žiūrovui prie aktorių.

 

„Ten nauji žmonės, jie nori viską sugriauti ir pradėti nuo antropofagijos. Kvailiai, manęs nepaklausė! Mano manymu, nė griauti nieko nereikia, pakanka tik dievo idėją iš žmogaus išrauti, štai nuo ko reikia pradėti darbą! Jei visa žmonija, visi kartu, išsižadės dievo, tai savaime sužlugs visa senoji pasaulėžvalga ir viskas bus nauja.“, – taip kalba velnias Ivano košmare, cituodamas jam jo paties žodžius. Spektaklis „Broliai Karamazovai“ kiekvieną kartą ir mums, ir žiūrovams iškelia klausimą – kas nutinka su žmogumi, kuris praranda tikėjimą, kuris ima galvoti jog „viskas leista“. „Jeigu dievo begalinio nėra, tai viskas leista? Viskas leista ir…amen?!“, „Jeigu Dievas yra, tuomet aš esu labai kaltas! Bet jeigu jo nėra…?“ – tai pagrindiniai klausimai, į kuriuos atsakymų ieško spektaklio personažai.

 

Spektaklis buvo įvertintas ne tik Lietuvos, bet ir prestižinių tarptautinių festivalių žiūrovų bei kritikų. „Broliai Karamazovai“ buvo parodyti reikliai Maskvos publikai, dalyvavo VII tarptautiniame teatro fakultetų konkurse Maskvoje (Valstybinis visos Rusijos S. A. Gerasimovo kinematografijos universitetas (VGIK) ir buvo apdovanotas pirmuoju prizu „Už ansambliškumą ir tikslų žanro pojūtį“.  „Tylos“ festivalyje Vilniuje pelnė geriausio spektaklio vardą bei geriausio aktoriaus apdovanojimus. Rusijos Debiutų festivalyje „Tavo Šansas“ Maskvoje pelnė pagrindinį prizą – festivalio Didįjį prizą. Tarptautiniame festivalyje „It self“ (Lenkija) pelnė apdovanojimą už Velnio vaidmenį. Taip pat spektaklis palankiai įvertintas kituose tarptautiniuose festivaliuose „Istropolitana“ (Bratislava), „Jaunojo teatro susitikimai“ (Grenoblis).

 

Trukmė – 1 val. 45 min.

Ilgoji salė