Mėgstamiausias ir visų žiūrovų labai laukiamas sugrįžta dviejų dalių agresyvi komedija „Kas prieš karą pasiduokit“ (N-18).

Visi spektaklyje minimi įvykiai tikri (bent jau taip rašoma spaudoje), tik interpretuoti. 

Ar teko klausytis trap‘o muzikos? Ar žinote, kas yra Vine video ir kodėl jie teigia, jog visą reikalingą informaciją galima gauti per šešias sekundes, o toliau žiūrovo dėmesį sutelkti sunku? Ar numanote, kaip į tai sureagavome mes, trupė, kurios paskutinieji dramos darbai buvo pagal Ž.P.Sartro pjesę ir F.Dostojevskio romaną? Todėl nuspręsta, jog neužtenka parodyti, jog žmonės skirtingose epochose yra vienodi – reikia tiesiogiai parodyti, kas vyksta dabar. Todėl antroji spektaklio dalis paremta keliais straipsniais, kurių pagrindiniai akcentai yra reiškiniai, karo metu keliantys didžiausią baimę žmonėms – smurtas ir lytinė prievarta. 


Kaleidoskopiniu principu kaitaliodami mūsų dienas su 70 - ies metų praetimi, nesiekiame atlikti muziejaus funkcijos ir karo įvykius pateikiame greičiau kaip simuliaciją, o ne buvusių įvykių parodą. Įspėjimas žiūrovams: publikai teks aktyviai bei pasyviai dalyvauti spektaklio procese. Bijoti nėra ko – spektaklis vis dėlto yra komedija. Spektakliui, kaip ir karui, kviečiame pasiduoti. Kitos išeities tiesiog nėra. 
Spektaklis prasidėjo nuo 2013-ųjų metų vasaros užduoties trupei – pasirinkti vieną Antrąjį pasaulinį karą išgyvenusį menininką, kurį norėtų suvaidinti, ir išnagrinėti jo biografiją. Vykdydami užduotį aktoriai suvokė, kad tai, kas vyko kone prieš šimtmetį, emociskai suvokiama ir jiems patiems. Vis dėlto prieita išvados, jog šis spektaklis turi būti ne apie bet kuriuo žmonijos laikotarpiu kentėti linkusius menininkus, bet apie mirti linkusius paprastus žmones. Vykdydami ieškojimus kultūros srityje supratome, kad iš esmės kultūra pasireiškia ne per ją kuriančius, bet per patiriančius žmones. Tai ir yra esminė antrojo pasaulinio karo ir šių laikų sąsaja.