Meilė ir draugystė

Žanras
Drama
Šalis
Airija, Prancūzija, Nyderlandai
Vaidina
Kate Beckinsale
Metai
2017
Režisierius
Jane Austen
Laikas
1 val.30 min.

„Kinas po žvaigždėmis“ kasmet stengiasi pateikti vasarišką, intriguojantį filmų repertuarą – nuo karščiausių premjerų iki laiko patikrintos klasikos. Šiemet atidarymo filmu pasirinktas Whito Stillmano „Meilė ir draugystė“ (Love & Friendship, 2016) – komiška Jane Austen romano „Ledi Sjuzana“, išleisto jau po autorės mirties, ekranizacija.

„Meilė ir draugystė“ – šmaikšti aukštuomenės papročių komedija, nukelianti į aštuoniolikto amžiaus pabaigos Londoną. Ledi Sjuzana Vernon (akt. Kate Beckinsale) – jauna našlė, nestokojanti gerbėjų, tačiau neturinti nei savo namų, nei pajamų. Norėdama pabėgti nuo apkalbų, kilusių dėl jos romano su vedusiu vyru, žavinga moteris nutaria paviešėti pas velionio vyro giminaičius, nuobodžiame užmiesčio dvare.

Net ir ištrėmusi save į provinciją ledi Sjuzana dienas leidžia flirtuodama, regzdama romanus bei intrigas ir reguliariai besikonsultuodama su vienintele lygiaverte pašnekove – tokia pat pragmatiška, aštraus proto drauge Alicia Johnson (akt. Chloë Sevigny). Sjuzana siekia pasirūpinti ne tik savo, bet ir paauglės dukters likimu – ji Frederiką (akt. Morfydd Clark) norėtų ištekinti už kvailo, tačiau itin turtingo jaunuolio.

Filmas paperka stipriais moterų personažais, niuansuota aktorių vaidyba, šmaikščiais dialogais ir, žinoma, prašmatnia kruopščiai atkurto laikmečio estetika. Kino kritikai sutartinai liaupsina Whito Stillmano darbą ir vieningai konstatuoja, jog šio kūrėjo režisūros stilius ir J.Austen proza yra tiesiog skirti vienas kitam. „Meilė ir draugystė“ primena, kad Austin buvo ne tik puiki ekranui draugiškų siužetų architektė, bet kartu ir labai šmaikšti rašytoja,“ – pastebi „The New York Times“ kino apžvalgininkas A. O. Scottas.

„Meilė ir draugystė“ puikiai perteikia Jane Austen prozos, kurioje pinasi ironija, burleska ir realizmas, parodija ir socialinė kritika, niuansus. Tai vienas iš tų retų atvejų, kai klasikinio kūrinio ekranizacija ne tik kad nesupaprastina daugiasluoksnio darbo, bet jį pratęsia, papildo ir padaro aktualiu šiuolaikiniame kontekste.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti filmai dabar

Komedija, animacija, nuotykių, JAV, 2018
Komedija, Animacija, Šeimos
Drama, Animacija, Nuotykių
Siaubo, Mistinis

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Filtrai