Išsiruošusiems susitikti su popiežiumi: apie ką būtina pagalvoti iš anksto

Susitikti su popiežiumi Pranciškumi Vilniuje ir Kaune susiruošusiems žmonėms vertėtų ne tik pasirūpinti apsiaustais nuo lietaus bei vandeniu, peržvelgti leidžiamų įsinešti daiktų sąrašą, bet ir prisiminti saugaus elgesio masiniuose renginiuose taisykles. Specialistų teigimu, svarbu ir pasirūpinti sveikata bei asmeniniu turtu, ir iš anksto su šeimos nariais suderinti veiksmus pasimetus minioje.

Jei pasimetėte jūs ar artimieji

Draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktorės Karolinos Karpovos teigimu, nors susitikimas su popiežiumi – ne roko grupės koncertas, bet tai masinis renginys, tad dalyvaujantiems būtina tinkamai pasiruošti.

„Nors šiam susitikimui su Šventuoju Tėvu ruošiamasi tikrai skrupulingai ir žmonių saugumui skiriamas didelis dėmesys, visgi negalima pamiršti, kad už savo saugumą esame atsakingi ir patys. Tiek Vilniuje, tiek Kaune į susitikimus susirinks daugybė žmonių, o tokių masinių susibūrimų metu ne tik išauga vagysčių tikimybė, bet ir gali iškilti pavojus sveikatai. Ypač atidžius raginčiau būti vyresnio amžiaus žmones ir šeimos narius, į susitikimą keliausiančius su mažais vaikais“, – sako K. Karpova.

Pasak jos, jei į susitikimą keliaujate vienas – informuokite apie tai artimuosius. Jei einate didesniu būriu su draugais ar šeima, būtinai iš anksto apgalvokite ir susitarkite, kaip elgsitės ir kur susitiksite, jei netyčia atsiskirtumėte ar pasimestumėte minioje. Esant didelei žmonių koncentracijai vienoje vietoje vien mobiliuoju ryšiu pasikliauti nepatartina.

„Šis patarimas ypač svarbus tiems, kurie į renginį eis su vaikais. Iš anksto pasikalbėkite apie tai, kur tiksliai ir labai konkrečiai galite susitikti, jei pasimetėte. Paaugusius vaikus būtinai į tą vietą nuveskite, ją parodykite. Pasakykite, kad mama ar tėtis čia jų lauks. Tuo tarpu mažylius bent jau išmokykite pasakyti, kur sutarta susitikimo vieta – taip padėsite kitiems juos į reikiamą vietą atvesti. Ir, labai svarbu, būtinai laikykitės susitarimo – nesiblaškykite, nepanikuokite ir nekeiskite susitikimo vietos“, – pataria BTA specialistė.

K. Karpovos teigimu, atsiskyrus ar pasimetus nepatartina eiti prieš srovę, jei atsidūrėte spūstyje, nesibraukite link jos centro. Statistiškai didesnė tikimybė yra ne suklupti, bet būti suspaustam, todėl spūsties metu pagrindinė pozicija – sulenktos prie krūtinės prispaustos rankos. Tai padės palengvinti kvėpavimą ir apsaugos nuo suspaudimo.

Jei pasigedote daiktų

Popiežiaus vizito organizatoriai jau prieš kurį laiką išplatino leidžiamų bei draudžiamų į susitikimą atsinešti daiktų sąrašą. Šių rekomendacijų būtina laikytis ir, pavyzdžiui, vietoj skėčio pasiimti neperšlampamą apsiaustą, o gėrimus rekomenduojama neštis plastikinėje taroje.

„Neapsunkinkite gyvenimo nei sau, nei apsaugos darbuotojams, prie patikros punktų elkitės taip, kaip esate prašomi, ir susitikimas su popiežiumi Pranciškumi bus pilnas pakilios nuotaikos. Kitas dalykas – žinokite, kad su savimi pasiimamus daiktus būtina saugoti, juos supakuoti apdairiai, o iš esmės patartina turėti kuo mažiau daiktų. Taip bus ir patogiau, ir mažesnė tikimybė nukentėti nuo ilgapirščių“, – įsitikinusi K. Karpova.

Nei telefonų, nei piniginių nerekomenduojama laikyti išorinėse kelnių ar rūbų kišenėse, vertingesnius asmeninius daiktus derėtų saugiai pakuoti rankinės ar kuprinės gilumoje.

„Saugokite vertingus daiktus, taip pat – mobiliuosius įrenginius. Šiuos ypač svarbu apsaugoti ne tik nuo ilgapirščių, bet ir nuo sugedimo ar sudužimo. Iš anksto pastebėkite, kur aplink jūsų buvimo vietą budi policijos pareigūnai bei savanoriai. Į juos taip pat drąsiai ir operatyviai kreipkitės, jei prireiktų pagalbos“, – aiškina BTA atstovė.

Jei pasijutote blogai

Tuo tarpu medikai masinių susibūrimų metu ragina atidžiai sekti savo fizinę ir emocinę būklę.

Masinių renginių metu sveikatos problemos dažnai pasireiškia dėl nuovargio, išsiderinusio režimo, padrikos mitybos ar skysčių trūkumo. Žmones minioje dažnai užplūsta emocijos, kartais paaštrėja stresas, atsiranda nerimas, netgi panikos priepuoliai, dėl to pradeda trūkti oro, sutrinka širdies ritmas. Tokioje aplinkoje ypatingai reiktų saugoti vaikus, senyvo amžiaus žmones, nėščias moteris bei sergančiuosius lėtinėmis ligomis, – pataria specialistai.

Rengiantis masiniams susibūrimams, reikia neprarasti budrumo ir savo sveikata pasirūpinti iš anksto. Taip pat svarbu iškart atvykus į renginio vietą įsidėmėti kelią iki vietos, kur budi medikai.

Būtinai turėkite vandens ir jį gurkšnokite. Skysčių trūkumas gali sukelti galvos svaigimą, pykinimą, skausmą, bendrą silpnumą. Įvertinkite savo fizinę sveikatą prieš renginį: jei teks ilgai stovėti, pasiimkite sulankstomą kėdę, jei būsite saulėkaitoje – galvos apdangalą nuo saulės, jei pranašauja lietų – sausų ar neperšlampamų rūbų komplektą. Jeigu jums paskirta reguliariai vartoti vaistus, nepamirškite iš anksto juos įsidėti vartojamomis dozėmis ir užgerkite tik vandeniu, o ne sultimis, kava ar gaiviaisiais gėrimais, kad netikėtomis aplinkybėmis nepasireikštų nepageidaujamas šalutinis poveikis.

Medikai primena: jei prieš renginį jaučiatės prastai, kamuoja pirmi peršalimo simptomai, masinių susibūrimų reiktų vengti – taip nuo rimtesnių susirgimų apsaugosite ne tik save, bet ir aplinkinius.

ELTA
POPIEŽIAUS VIZITAS VILNIUJE POPIEŽIUS PRANCIŠKUS POPIEŽIAUS VIZITO PROGRAMA
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
„GetJet Airlines“ aviakompanija naują skrydžių sezoną pasitinka gerokai atsinaujinusi. Bendrovė ir toliau pildo savo orlaivių parką, tad vasaros skrydžių sezoną pasitiks turėdama 15 lėktuvų. Be to, pasirašius ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį su didžiausiais Lietuvos turo operatoriais ir pradėjus vykdyti užsakomuosius skrydžius, įmonės matomumas tapo itin svarbiu, tad „GetJet Airlines“ pristato atnaujintą savo logotipą, kuriuo jau pradėjo žymėti savo orla...
Testas!
Šiame paveikslėlyje paslėptos trys boružės ir trys vaiko veidai. Jūsų užduotis  juos rasti per 1 minutę. Atsakymą rasite apačioje. Mes paruošėme jums keletą išbandymų, keleta klasikinių užduočių. Kai kurioms iš jų reikės tik dėmesio, kitoms - dėmesingumo ir ar loginio mąstymo. Imsitės iššūkio?  Mūsų dėmesio testai pateikiami nuotraukose ir susideda iš skirtingų tipų užduočių: rasti klaidą, rasti skirtumus ir padaryti logiškas išvadas. Testo atsakymas
Įvykiai
Savaitgalį šalies parduotuvėse vykusi „Maisto banko” akcija pasižymėjo aktyviu aukojimu. Per dvi dienas nepasiturinčiųjų maitinimui savanoriai surinko 479 tūkst. eurų vertės maisto. „Toks rezultatas pranoksta pavasarių „Maisto banko“ akcijų rezultatus“, - džiaugiasi laikinoji „Maisto banko“ vadovė Kristina Tylaitė. 74 miestuose paaukoti maisto skurstantiesiems prašė savanoriai surinko 415 tūkst. įvairių ilgai negendančių maisto.“ „Maisto banko“ akcijos sav...
Laisvalaikis
Kelionių organizatoriai pastebi, jog būtent pavasaris yra antras populiariausias atostogų laikas, kuris poilsiautojų srautais nusileidžia tik vasarai. Ir tai ne nuostabu, mat pavasarį užsienio kurortuose galima pasimėgauti ne tik vasariška šiluma, bet ir poilsiu su visa šeima, kuomet mokyklinio amžiaus vaikai turi visą savaitę, laisvą nuo pamokų. Pasidovanoję išvyką į vieną populiariausių užsienio kurortų, įpusėjus balandžiui, galite nušauti du zuikius vie...
Įvykiai
juokdary išminčiaus širdim – uždangą nakties pakėlęs surinkęs karalių ašaras bėgantį laiką ir gėlą – nusimesk savo rūbą dulkėtą ir pabūk dar laimingas akimirksnį vėlų – kai visi užmiršo tave senojo teatro tyloj pasilikusį...   dar pabūk juokdary – dar iš laimės virpėdamas šok savo šokį – netikros mėnesienos šviesoj netikrų karalysčių karaliams...   Šį eilėraštį Birutė Mar parrašė lygiai prieš dvidešimt metų Teatro dienos proga. Birutė Mar – šiuo pavard...
Laisvalaikiui
Mes siūlome jums tam tikrą išbandymą, kuriam reikia pastabumo. Priimsite iššūkį? Šiame paveikslėlyje pasislėpė 10 žmonių. Raskite juos! Mes pridursime, jog vienas žmogus nėra aiškiai matomas, todėl, jei radote devynis žmones, tai jau yra geras rezultatas. Atsakymas
Įvykiai
Kiekvienas, kuris nori išbandyti save gatvės muzikanto rolėje bei dalintis savo talentu ir kūryba su aplinkiniais, turėtų suklusti – kovo 15 dieną, penktadienį, prasideda dalyvių registracija į „Gatvės muzikos dienąׅ“. Kasmet prasidėjus pavasariui, laukiama ne tik šilumos, bet ir naujų muzikos garsų, kurie palaipsniui pripildo miestų erdves ir džiugina vaikštinėjančius miestų gyventojus bei svečius. GMD idėjos autorius, dainininkas Andrius Mamontovas ne ka...
Laisvalaikis
Prisiimate atsakomybę ar jos vengiate? Ar esate pilietiški? Patriotiškumas lygu –pilietiškumui? Pirmą kartą Lietuvos istorijoje sukurtas unikalus pilietiškumo testas kviečia pamatuoti, ar pakankamai prisidedate prie savo šalies ir aplinkos gerovės. Testo kūrėjai, Nacionalinių jaunimo pilietiškumo apdovanojimų „Tėvyne mūsų“ organizatoriai teigia, kad testo rezultatai nustebins net tuos, kurie iš pradžių save laikė pilietiškais. Žymių žmonių filosofija parem...
Sportas
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe – LKL“) mače Vilniaus „Rytas“ (17-6) patyrė šeštąją nesėkmę. Vilniečiai namuose 59:85 (18:17, 24:14, 21:10, 22:18) nusileido Kauno „Žalgiriui“ (21-3).  Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje vyravo lygi kova. Penktąją susitikimo minutę M. Grigonis dvitaškiu persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai (9:10). Netrukus pastarasis pridėjo dvi taiklias baudas ir kauniečiai įgijo trapą 3 persvarą (9:12). Paskutinėmis pirmojo ketvirči...