Išsiruošusiems susitikti su popiežiumi: apie ką būtina pagalvoti iš anksto

Susitikti su popiežiumi Pranciškumi Vilniuje ir Kaune susiruošusiems žmonėms vertėtų ne tik pasirūpinti apsiaustais nuo lietaus bei vandeniu, peržvelgti leidžiamų įsinešti daiktų sąrašą, bet ir prisiminti saugaus elgesio masiniuose renginiuose taisykles. Specialistų teigimu, svarbu ir pasirūpinti sveikata bei asmeniniu turtu, ir iš anksto su šeimos nariais suderinti veiksmus pasimetus minioje.

Jei pasimetėte jūs ar artimieji

Draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktorės Karolinos Karpovos teigimu, nors susitikimas su popiežiumi – ne roko grupės koncertas, bet tai masinis renginys, tad dalyvaujantiems būtina tinkamai pasiruošti.

„Nors šiam susitikimui su Šventuoju Tėvu ruošiamasi tikrai skrupulingai ir žmonių saugumui skiriamas didelis dėmesys, visgi negalima pamiršti, kad už savo saugumą esame atsakingi ir patys. Tiek Vilniuje, tiek Kaune į susitikimus susirinks daugybė žmonių, o tokių masinių susibūrimų metu ne tik išauga vagysčių tikimybė, bet ir gali iškilti pavojus sveikatai. Ypač atidžius raginčiau būti vyresnio amžiaus žmones ir šeimos narius, į susitikimą keliausiančius su mažais vaikais“, – sako K. Karpova.

Pasak jos, jei į susitikimą keliaujate vienas – informuokite apie tai artimuosius. Jei einate didesniu būriu su draugais ar šeima, būtinai iš anksto apgalvokite ir susitarkite, kaip elgsitės ir kur susitiksite, jei netyčia atsiskirtumėte ar pasimestumėte minioje. Esant didelei žmonių koncentracijai vienoje vietoje vien mobiliuoju ryšiu pasikliauti nepatartina.

„Šis patarimas ypač svarbus tiems, kurie į renginį eis su vaikais. Iš anksto pasikalbėkite apie tai, kur tiksliai ir labai konkrečiai galite susitikti, jei pasimetėte. Paaugusius vaikus būtinai į tą vietą nuveskite, ją parodykite. Pasakykite, kad mama ar tėtis čia jų lauks. Tuo tarpu mažylius bent jau išmokykite pasakyti, kur sutarta susitikimo vieta – taip padėsite kitiems juos į reikiamą vietą atvesti. Ir, labai svarbu, būtinai laikykitės susitarimo – nesiblaškykite, nepanikuokite ir nekeiskite susitikimo vietos“, – pataria BTA specialistė.

K. Karpovos teigimu, atsiskyrus ar pasimetus nepatartina eiti prieš srovę, jei atsidūrėte spūstyje, nesibraukite link jos centro. Statistiškai didesnė tikimybė yra ne suklupti, bet būti suspaustam, todėl spūsties metu pagrindinė pozicija – sulenktos prie krūtinės prispaustos rankos. Tai padės palengvinti kvėpavimą ir apsaugos nuo suspaudimo.

Jei pasigedote daiktų

Popiežiaus vizito organizatoriai jau prieš kurį laiką išplatino leidžiamų bei draudžiamų į susitikimą atsinešti daiktų sąrašą. Šių rekomendacijų būtina laikytis ir, pavyzdžiui, vietoj skėčio pasiimti neperšlampamą apsiaustą, o gėrimus rekomenduojama neštis plastikinėje taroje.

„Neapsunkinkite gyvenimo nei sau, nei apsaugos darbuotojams, prie patikros punktų elkitės taip, kaip esate prašomi, ir susitikimas su popiežiumi Pranciškumi bus pilnas pakilios nuotaikos. Kitas dalykas – žinokite, kad su savimi pasiimamus daiktus būtina saugoti, juos supakuoti apdairiai, o iš esmės patartina turėti kuo mažiau daiktų. Taip bus ir patogiau, ir mažesnė tikimybė nukentėti nuo ilgapirščių“, – įsitikinusi K. Karpova.

Nei telefonų, nei piniginių nerekomenduojama laikyti išorinėse kelnių ar rūbų kišenėse, vertingesnius asmeninius daiktus derėtų saugiai pakuoti rankinės ar kuprinės gilumoje.

„Saugokite vertingus daiktus, taip pat – mobiliuosius įrenginius. Šiuos ypač svarbu apsaugoti ne tik nuo ilgapirščių, bet ir nuo sugedimo ar sudužimo. Iš anksto pastebėkite, kur aplink jūsų buvimo vietą budi policijos pareigūnai bei savanoriai. Į juos taip pat drąsiai ir operatyviai kreipkitės, jei prireiktų pagalbos“, – aiškina BTA atstovė.

Jei pasijutote blogai

Tuo tarpu medikai masinių susibūrimų metu ragina atidžiai sekti savo fizinę ir emocinę būklę.

Masinių renginių metu sveikatos problemos dažnai pasireiškia dėl nuovargio, išsiderinusio režimo, padrikos mitybos ar skysčių trūkumo. Žmones minioje dažnai užplūsta emocijos, kartais paaštrėja stresas, atsiranda nerimas, netgi panikos priepuoliai, dėl to pradeda trūkti oro, sutrinka širdies ritmas. Tokioje aplinkoje ypatingai reiktų saugoti vaikus, senyvo amžiaus žmones, nėščias moteris bei sergančiuosius lėtinėmis ligomis, – pataria specialistai.

Rengiantis masiniams susibūrimams, reikia neprarasti budrumo ir savo sveikata pasirūpinti iš anksto. Taip pat svarbu iškart atvykus į renginio vietą įsidėmėti kelią iki vietos, kur budi medikai.

Būtinai turėkite vandens ir jį gurkšnokite. Skysčių trūkumas gali sukelti galvos svaigimą, pykinimą, skausmą, bendrą silpnumą. Įvertinkite savo fizinę sveikatą prieš renginį: jei teks ilgai stovėti, pasiimkite sulankstomą kėdę, jei būsite saulėkaitoje – galvos apdangalą nuo saulės, jei pranašauja lietų – sausų ar neperšlampamų rūbų komplektą. Jeigu jums paskirta reguliariai vartoti vaistus, nepamirškite iš anksto juos įsidėti vartojamomis dozėmis ir užgerkite tik vandeniu, o ne sultimis, kava ar gaiviaisiais gėrimais, kad netikėtomis aplinkybėmis nepasireikštų nepageidaujamas šalutinis poveikis.

Medikai primena: jei prieš renginį jaučiatės prastai, kamuoja pirmi peršalimo simptomai, masinių susibūrimų reiktų vengti – taip nuo rimtesnių susirgimų apsaugosite ne tik save, bet ir aplinkinius.

ELTA
POPIEŽIAUS VIZITAS VILNIUJE POPIEŽIUS PRANCIŠKUS POPIEŽIAUS VIZITO PROGRAMA
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Europos šalių kino forume „Scanorama“ tradiciškai pristatomi naujausi lietuvių kino darbai. Trečiadienio vakarą festivalio lankytojai išvydo tarptautinį pripažinimą jau pelniusio jauno rusų režisieriaus Ivano I. Tverdovskio filmą „Šoklys“. Lietuva kartu su Airija ir Prancūzija yra mažosios bendros gamybos dalyvė.  „Labai džiaugiuosi, kad mūsų profesionalai prisideda prie gero autorinio kino kultūros puoselėjimo. Tikiu, kad Lietuvos sinefilams Ivano I. Tver...
Įvykiai
Lapkričio 18-ąją, sekmadienį, minėsime Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti.  Kviečiame dar kartą atkreipti dėmesį į atsakomybę už savo elgesį kelyje, ir kartu išreikšti solidarumą ir dvasinį palaikymą, skirtą šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl eismo įvykiuose prarastų savo šeimos narių, draugų, pažįstamų.  Pagrindinis šios atmintinos (simbolinės) dienos tikslas – dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo...
Laisvalaikis
Lapkričio 22 d. pirmąkart Lietuvoje koncertuosiantis garsus vokiečių pianistas Niklas Paschburg naujausiame vaizdo klipe atgaivino kultiniu vadinamą riedlenčių sporto filmą. Muzikantas naujo singlo „Anew“ vaizdo klipe panaudojo ištraukas iš 1962 m. išleistos riedlenčių populiarinimui skirtos juostos „America’s Newest Sports“. Originalaus filmo, kurį nufilmavo dokumentinių filmų režisierius Bruce Brown, trukmė yra 11 min., todėl kuriant N. Paschburg video j...
Laisvalaikis
Tamsus alus ir juodųjų serbentų pyragas? O gal kvietinis alus ir „Pana Cotta“? Tokie deriniai daugeliui gali pasirodyti neįprasti, tačiau jie nustebins naujais patyrimais. Prie tinkamos alaus rūšies galima priderinti įvairų maistą, tereikia atrasti harmoniją tarp šių dviejų dalykų. „Jei saldumynus galima derinti su padažais, obuolių pyragą –su plombyru, tad ir alus gali derėti su desertais. Derinimui svarbu parinkti produktus, kurie padeda atskleisti viena...
Laisvalaikis
Po ilgo laiko – nauja lietuviška daina „Liūdnos akys“. Pirmą kartą – toks magiškas ir tiek daug jėgų pareikalavęs vaizdo klipas. Su dviem geromis naujienomis grupė „Garbanotas“ žengia į paskutinį rudens mėnesį. Trečia, svarbiausia – gruodžio mėnesį kolektyvas išleidžia pirmąjį vien lietuviškų dainų albumą „Paskutinė saulė“.  „Prieš tris metus sėdėjau vienoje Vilniaus kavinių, nusiminęs, nes, matyt, svarsčiau kažkokias ateities vizijas. Kaip kažką pasakyti...
Sportas
Ketvirtadienį Vilniuje startavusiame „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre dramatišką pergalę po baudinių serijos iškovojo Lietuvos nacionalinė rinktinė.   Per plauką nuo pergalės per pagrindinį laiką buvę lietuviai galiausiai buvo priversti žaisti pratęsimą, tačiau nepalūžo ir iškovojo pirmąją naujojo trenerio Danielio Lacroix pergalę su Lietuvos rinktine – Japonijos rinktinę įveikę po baudinių serijos – 3:2.   Pirmasis kėlinys sėkmingesnis buvo...
Sportas
Lapkričio 8-11 dienomis Vilniuje įvyks karščiausias metų ledo ritulio renginys – „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras, kuriame Lietuvos nacionalinė ledo ritulio rinktinė pradės naująjį savo istorijos etapą. Vilniaus „Pramogų“ arenoje įvyksiantis renginys šiemet bus gerokai pasikeitęs – puikiai žinomus rėmėjus pritraukęs Baltijos šalių rengiamas turnyras turės šešias dalyves, kurios varžysis dvejose grupėse. Iš viso per keturias dienas ledo ritu...
Kultūra
Ketvirtadienio vakarą Vilniuje prasideda 16-asis Europos šalių kino forumo „Scanorama“ sezonas. Jau 16 metų „Scanorama“ kerta visą Europą – nuo Šiaurės iki jos Pietų, supažindindama su ryškiausiais europietiškais filmais ir kviesdama mėgautis geru kinu iš įvairių Europos šalių. Šiemet kruopščiai atrinkti ir sugrupuoti filmai iš 34 šalių suguls į 12 tradicinių „Scanoramos“ programų. „Šiemet savo programą ruošėme galvodami ne tik apie kasmet besilankančius f...
Įvykiai
Eidamas 69 metus antradienį mirė teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis. Pranešama, kad aktorius sirgo, bet dirbo iki paskutinės dienos. Užuojautas šeimai ir artimiesiems jau pareiškė šalies Prezidentė, Premjeras ir Seimo Pirmininkas.