Išsiruošusiems susitikti su popiežiumi: apie ką būtina pagalvoti iš anksto

Susitikti su popiežiumi Pranciškumi Vilniuje ir Kaune susiruošusiems žmonėms vertėtų ne tik pasirūpinti apsiaustais nuo lietaus bei vandeniu, peržvelgti leidžiamų įsinešti daiktų sąrašą, bet ir prisiminti saugaus elgesio masiniuose renginiuose taisykles. Specialistų teigimu, svarbu ir pasirūpinti sveikata bei asmeniniu turtu, ir iš anksto su šeimos nariais suderinti veiksmus pasimetus minioje.

Jei pasimetėte jūs ar artimieji

Draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktorės Karolinos Karpovos teigimu, nors susitikimas su popiežiumi – ne roko grupės koncertas, bet tai masinis renginys, tad dalyvaujantiems būtina tinkamai pasiruošti.

„Nors šiam susitikimui su Šventuoju Tėvu ruošiamasi tikrai skrupulingai ir žmonių saugumui skiriamas didelis dėmesys, visgi negalima pamiršti, kad už savo saugumą esame atsakingi ir patys. Tiek Vilniuje, tiek Kaune į susitikimus susirinks daugybė žmonių, o tokių masinių susibūrimų metu ne tik išauga vagysčių tikimybė, bet ir gali iškilti pavojus sveikatai. Ypač atidžius raginčiau būti vyresnio amžiaus žmones ir šeimos narius, į susitikimą keliausiančius su mažais vaikais“, – sako K. Karpova.

Pasak jos, jei į susitikimą keliaujate vienas – informuokite apie tai artimuosius. Jei einate didesniu būriu su draugais ar šeima, būtinai iš anksto apgalvokite ir susitarkite, kaip elgsitės ir kur susitiksite, jei netyčia atsiskirtumėte ar pasimestumėte minioje. Esant didelei žmonių koncentracijai vienoje vietoje vien mobiliuoju ryšiu pasikliauti nepatartina.

„Šis patarimas ypač svarbus tiems, kurie į renginį eis su vaikais. Iš anksto pasikalbėkite apie tai, kur tiksliai ir labai konkrečiai galite susitikti, jei pasimetėte. Paaugusius vaikus būtinai į tą vietą nuveskite, ją parodykite. Pasakykite, kad mama ar tėtis čia jų lauks. Tuo tarpu mažylius bent jau išmokykite pasakyti, kur sutarta susitikimo vieta – taip padėsite kitiems juos į reikiamą vietą atvesti. Ir, labai svarbu, būtinai laikykitės susitarimo – nesiblaškykite, nepanikuokite ir nekeiskite susitikimo vietos“, – pataria BTA specialistė.

K. Karpovos teigimu, atsiskyrus ar pasimetus nepatartina eiti prieš srovę, jei atsidūrėte spūstyje, nesibraukite link jos centro. Statistiškai didesnė tikimybė yra ne suklupti, bet būti suspaustam, todėl spūsties metu pagrindinė pozicija – sulenktos prie krūtinės prispaustos rankos. Tai padės palengvinti kvėpavimą ir apsaugos nuo suspaudimo.

Jei pasigedote daiktų

Popiežiaus vizito organizatoriai jau prieš kurį laiką išplatino leidžiamų bei draudžiamų į susitikimą atsinešti daiktų sąrašą. Šių rekomendacijų būtina laikytis ir, pavyzdžiui, vietoj skėčio pasiimti neperšlampamą apsiaustą, o gėrimus rekomenduojama neštis plastikinėje taroje.

„Neapsunkinkite gyvenimo nei sau, nei apsaugos darbuotojams, prie patikros punktų elkitės taip, kaip esate prašomi, ir susitikimas su popiežiumi Pranciškumi bus pilnas pakilios nuotaikos. Kitas dalykas – žinokite, kad su savimi pasiimamus daiktus būtina saugoti, juos supakuoti apdairiai, o iš esmės patartina turėti kuo mažiau daiktų. Taip bus ir patogiau, ir mažesnė tikimybė nukentėti nuo ilgapirščių“, – įsitikinusi K. Karpova.

Nei telefonų, nei piniginių nerekomenduojama laikyti išorinėse kelnių ar rūbų kišenėse, vertingesnius asmeninius daiktus derėtų saugiai pakuoti rankinės ar kuprinės gilumoje.

„Saugokite vertingus daiktus, taip pat – mobiliuosius įrenginius. Šiuos ypač svarbu apsaugoti ne tik nuo ilgapirščių, bet ir nuo sugedimo ar sudužimo. Iš anksto pastebėkite, kur aplink jūsų buvimo vietą budi policijos pareigūnai bei savanoriai. Į juos taip pat drąsiai ir operatyviai kreipkitės, jei prireiktų pagalbos“, – aiškina BTA atstovė.

Jei pasijutote blogai

Tuo tarpu medikai masinių susibūrimų metu ragina atidžiai sekti savo fizinę ir emocinę būklę.

Masinių renginių metu sveikatos problemos dažnai pasireiškia dėl nuovargio, išsiderinusio režimo, padrikos mitybos ar skysčių trūkumo. Žmones minioje dažnai užplūsta emocijos, kartais paaštrėja stresas, atsiranda nerimas, netgi panikos priepuoliai, dėl to pradeda trūkti oro, sutrinka širdies ritmas. Tokioje aplinkoje ypatingai reiktų saugoti vaikus, senyvo amžiaus žmones, nėščias moteris bei sergančiuosius lėtinėmis ligomis, – pataria specialistai.

Rengiantis masiniams susibūrimams, reikia neprarasti budrumo ir savo sveikata pasirūpinti iš anksto. Taip pat svarbu iškart atvykus į renginio vietą įsidėmėti kelią iki vietos, kur budi medikai.

Būtinai turėkite vandens ir jį gurkšnokite. Skysčių trūkumas gali sukelti galvos svaigimą, pykinimą, skausmą, bendrą silpnumą. Įvertinkite savo fizinę sveikatą prieš renginį: jei teks ilgai stovėti, pasiimkite sulankstomą kėdę, jei būsite saulėkaitoje – galvos apdangalą nuo saulės, jei pranašauja lietų – sausų ar neperšlampamų rūbų komplektą. Jeigu jums paskirta reguliariai vartoti vaistus, nepamirškite iš anksto juos įsidėti vartojamomis dozėmis ir užgerkite tik vandeniu, o ne sultimis, kava ar gaiviaisiais gėrimais, kad netikėtomis aplinkybėmis nepasireikštų nepageidaujamas šalutinis poveikis.

Medikai primena: jei prieš renginį jaučiatės prastai, kamuoja pirmi peršalimo simptomai, masinių susibūrimų reiktų vengti – taip nuo rimtesnių susirgimų apsaugosite ne tik save, bet ir aplinkinius.

ELTA
POPIEŽIAUS VIZITAS VILNIUJE POPIEŽIUS PRANCIŠKUS POPIEŽIAUS VIZITO PROGRAMA
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” jau keturioliktąjį kartą pakvietė susipažinti su festivalio programa, svečiais bei pakalbėti apie prancūzišką kultūrą. Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani atskleidė, kad šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock'u,  Henri-Georges'o Clouzot filmų retrospektyva bei, aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų, Rom...
Įvykiai
696-ąjį Vilniaus gimtadienį netrukus švęsiantys sostinės žmonės trečius metus iš eilės sulauks dovanos iš Kauno. Gimtadienio proga kauniečiai vilniečius kvies pas save į svečius ir vaišins vakariene, o Kaunas pasirūpins nemokamomis kelionėmis, ekskursijomis po miestą, laisvu įėjimu į muziejus ir pažintimi su „Kaunas 2022“ veikla.  Kauniečiai sostinės gyventojus į svečius priims ir vakarienėmis vaišins sausio 26 dieną, šeštadienį. Visos šventinės vakarienės...
Laisvalaikis
Vandeniui – egzotiškos jūrų gėrybės, Jaučiui – šviežios daržovės, Liūtui – gerai keptas bei sotus antrekotas, Mergelei – lengvas sveikuoliškas užkandis, o Šauliui – itališkos virtuvės gardėsiai. 2019-ieji Kiaulės metai žada skalsius bei sočius metus, todėl pabandykime prie vieno stalo susodinti visus 12 Zodiako ženklų ir pažiūrėkime, kokį maistą jiems patariama rinktis šiemet.   Aviną valdo ugnis, todėl aštrus maistas šiemet ne tik atneš sėkmę ir gerą savi...
Įvykiai
Laisvės gynėjų diena – sausio 13 d. minima Lietuvos atmintina diena. Keliama Lietuvos valstybės vėliava. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine...
Laisvalaikis
Oficialiai patvirtinta – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings kartu sieks atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. Žinomų dainininkų pora šiandien publikai pirmą kartą pristato gyvai atliktą bendrą savo dainą „Sing!“, su kuria ketina užkariauti populiariausio dainų konkurso pasaulyje žiūrovų simpatijas. „Tikime savo potencialu, nes daina „Sing!“ yra galinga, kaip galinga yra pati idėja ir galingas yra visas sumanymas. Daina gali labai daug. Ji tampa dar g...
Įvykiai
Vitalija Mockevičiūtė, sausio 11 dieną švenčianti penkiasdešimtmetį, yra viena iš įdomiausių viduriniosios kartos aktorių. Iš pažiūros lyg ir niekuo neišsiskirianti, ji savyje slepia neįkainojamą aktorystės talentą. Šiandien ją galima pavadinti talentingiausia komedinio amplua aktore. Būti komiku, kai pasaulis nejuokingas, nėra paprasta. Tam reikalingas neįtikėtinas budrumas aplinkai, pastabumas mažiausiai detalei ir, svarbiausia, apsiskaitymas, be kurio j...
Įvykiai
„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje, skelbia žiemos išpardavimą ir siūlo 20 proc.* pigesnius šiandien užsakytus skrydžius. Vietas skrydžiui galima rezervuoti bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėle. Pasiūlymas galioja iki kovo mėnesio pabaigos.  Žiemos sezonui beveik įpusėjus atsipalaiduoti norintiems keleiviams, kuriems nusibodo stingdanti temperatūra, šiandien puiki proga pasinaudoti „Wizz Air“...
Įvykiai
Minint prieš dvidešimt aštuonerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, 2019 metų sausio 11 d. lygiai 8.00 valandą ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos vienybės, pergalės ir atminties žvakutės. Virš 1500 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje ir užsienyje jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą  dalyvauti Laisvės...
Laisvalaikis
Pagal šiais laikais paplitusią versiją, vos gimus Jėzui Kristui ir danguje suspindus Betliejaus žvaigždei, jį aplankė trys Rytų karaliai, ir kiekvienas iš jų atnešė jam po dovaną. Iš tiesų Naujajame testamente rašoma, jog į Jeruzalę atvykę išminčiai iš Rytų – jie ieškoję apytiksliai dvejų metų berniuko, kuriam gimus danguje įsižiebė žvaigždė, judėjusi per dangų ir vedusi juos link Jėzaus Kristaus namų.  Manoma, jog iš tiesų išminčiai buvo astrologai. Stebė...